סוגי הלוואות

ישנה כמות עצומה של הלוואות כיום המוצעות כמעט מכל חברה פיננסית אפשרית החל הלוואות מחברות ביטוח וכלה בהלוואת מבנקים והלוואות בעברות המדינה

. קשה מאד לאמוד ולהחליט איזו הלוואה עדיפה על אחרת בייחוד כאשר הנושא המרכזי שיש לקחת בחשבון הוא מצבו הכלכלי ויכולת ההחזר של הלווה,הכוונה היא כמה יכול להחזיר הלווה וכמה הוא יכול לקחת סיכון כאשר הוא או היא מתחייבים להלוואה.

הלוואה בעניין זה דומה מאד להשקעה, משקיע שיש לו יכולת כלכלית גבוהה יקח הלוואה לטווח קצר עם מרכיב סיכון גבוה וגם מרכיב סיכוי גבוה, למשל, הלוואה הצמודה לריבית הפריים כמו אחד ממסלולי המשכנתה כיום,הלוואה שכזו יכולה להניב רווח גבוה במידה וריבית הפריים תהה נמוכה שכן ההחזרים יהיו נמוכים גם הם, אולם מאידך, במידה וריבית הפריים תעלה (והיא יכולה לעלות באחוזים שלמים תוך מספר חודשים) יכול המלווה להגדיל עד מאד את גובה החזרי הריבית שישלם.

מצד שני, לווה שאינו חפץ בסיכון גבוה, ייקח הלוואה עם ריבית קבועה הצמודה למדד, לשער הדולר או לכל מרכיב כלכלי אחר. הלוואה שכזו ההחזרים בה יהיו קבועים יחסית לטוב ולרע. אין הרבה סיכוי לרמת החזר נמוכה בהלוואה שכזו, אולם מאידך אין הרבה סיכון שהריביות תעלנה בצורה חדה מדי.

ניתן כמובן גם לשלב בין שתי הגישות, לקחת חלק מן ההלוואה במסלול עם סיכוי להחזר נמוך (אך גם סיכון להחזר גבוה) וחלק מן ההלוואה ברמת החזר קבועה יחסית.

אז אילו סוגי הלוואות אנו מציעים?

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>