הלוואה לרכישת רכב

בין ההלוואות הנפוצות ביותר היום היא הלוואה לרכישת רכב.

הלוואה לרכישת רכב – מאיפה לוקחים?

ובכן, היום שוק הלוואות מציע מגוון רחב של אפשרויות לרכישת רכב באמצעות הלוואה. ניתן לפנות לבנק, לחברות כרטיס האשראי, לחברות מימון, לחברות הליסינג השונות או לבקש הלוואה לרכב אונליין בצורה מהירה, פשוטה וקלה בהתאם לסוג הרכב שאנו רוצים לרכוש.

איך מקבלים הלוואה לרכישת רכב?

ובכן, ניתן לחלק הלוואה זו לשלושה סוגים עיקריים:

  1. הלוואה לרכישת רכב חדש – פשוטו כמשמעו, מקבלים הלוואה במימון מלא או חלקי וקונים בכסף רכב חדש. היום כמעט שאף אחד לא מבצע הלוואות מהסוג הזה, שכן רכב חדש מאבד אחוז גבוה מהערך שלו כבר בשנה הראשונה, תלוי בסוג הרכב ולכן עדיף תמיד לרכוש רכב יד שנייה או לחלופין לקחת הלוואה בשיטת ליסינג.
  2. הלוואה לרכישת רכב יד שנייה – רכישת רכב יד שנייה נחשבת לעסקה משתלמת, רק חשוב לוודא מאיפה קונים את הרכב, לבצע בדיקה שהרכב לא פגום ולבחון היטב איזה רכב מתאים לצרכים שלנו.
  3. הלוואה מליסינג – השיטה הנפוצה ביותר היום לקבלת רכב. יש חברות ליסינג שמספקות רכב חדש לגמרי בשיטת ליסינג פרטי. משלמים מקדמה סבירה ושאר התשלומים נפרסים חודש בחודשו. בסוף התקופה ניתן לשדרג את הרכב הישן בחדש או להשלים את הפער ולקבל כך רכב חדש בתמורה לישן.

מדוע מומלץ לקחת הלוואה לרכישת רכב?

ראשית כל, רכישת רכב נחשבת להוצאה גדולה מאוד שיכולה להגביל אותנו מבחינת התנועות בחשבון הבנק ולמנוע גמישות. שני כל, כאמור, רכב מאבד אחוז גבוה מהערך שלנו בכל חודש שעובר ולכן לקיחת הלוואה היא דרך מצוינת להנות מנהיגה של רכב חדש או רכב יד שנייה במצב מצוין מבלי לפגוע באיכות החיים שלנו.